Why is it important for us to involve the voices of new Lviv residents who settled in the city while fleeing the war in the creation of audio walks? Why did we create the project Living the City: Stories and Routes?
На ці питання відповідає куратор проєкту, драматург, режисер, культуролог-дослідник, доктор філософії Andrii Bondarenko:
«Війна зірвала з місця навіть не сотні тисяч, а мільйони українців. Досвід «зірваності з місця», «розвіяності вітром», так чи інакше пережив кожен з нас — чи у втечі від вибухів в інше місто, еміграції закордон, відірваності від близьких та друзів, чи в постійній готовності до такої втечі, до радикальних змін, очікування «будь-чого», відсутності певності у своїй поточній ситуації.
У Львові з 2014 року оселилися десятки тисяч нових мешканців. Десятки тисяч львів’ян виїхали закордон. Цей процес триває досі і буде тривати ще довго. За цим процесом стоять живі людські історії. І це не лише історії втечі, втрати дому а й історії оселення, історії освоєння нового місця. Проєкт «Проживаючи місто» хоче вслухатися в ці історії, дати голос цьому досвідові, дати можливість нам поділитися цими історіями і почути їх.
Розповідання/слухання історій — це потужний інструмент освоєння світу, а також знайомства один з одним, наближення один до одного. Також, це дуже важливий метод передачі досвіду, спільного осмислення своєї ситуації і, відповідно, розбудови спільноти.
З одного боку, проєкт «Проживаючи місто» прагне створити місток між тими «прибульцями», які вже освоїлися на «новому місці», і тими, хто лише прибув і намагається дати собі раду — створити культурний канал передачі значимого досвіду «укорінення».
З іншого боку, цей проєкт має на меті зміцнити зв’язок між новоприбулими та рештою містян, які тут вже давно, розповісти мешканцям Львова про тих, хто лише нещодавно стали львів’янами, про їхні радощі та клопоти, про їхнє сприйняття міста, їхні враження, думки та емоції. Адже, вони тепер теж є мешканцями Львова і їхній досвід становить частинку загального львівського досвіду і складає загальну картину того, що значить «бути львів’янином».»
Проєкт реалізовується ГО Львівський Культурний Центр та командою Дому Звуку, що є частиною ЛКП «Львівське Радіо», в рамках програми «Culture Helps/Культура допомагає».
“Culture Helps” is a project co-funded by the European Union under a special call for proposals to support Ukrainian displaced persons and the Ukrainian cultural and creative sectors. The project is implemented by Insha Osvita (UA) and zusa (DE).
Follow the project in social media:
https://www.facebook.com/DimZvukuLviv/
https://www.instagram.com/dim_zvuku/
Recent Comments